Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povídky

Příspěvky

Gaia

31. 8. 2009

Říká vám něco Gaia? Tak to jste možná hráli na serveru Dark Paradise 2. Před lety jsem tam hrál jednoho z rasy Fareanů. Protože jsme tenkrát chtěli připravit podklady pro naši rasu na web, vzniklo pár textů. Tento text je krátkým příběhem o tom, jak Fareové začali uctívat Gaiu, svou bohyni rovnováhy. Text snad i chvíli byl na webu, byť pochybuju. Tehdejší GM tým Dark Paradise 2 ovšem stál za starou bačkoru - když se objevil nový web, tak mé připravené texty najednou zmizely a místo toho se objevily texty, myslím si, kvalitativně horší. Později se pro změnu objevily na Dark Paradise 2 mé texty v lehce upraveném znění podepsané tehdejším hlavním questařem, ale to už je jiná pohádka.

Mimochodem, dneska jsem si všiml, že toto je zároveň první věc, kde se objevilo jméno Calenarda, pozdějšího barda Manawydanu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Povídky | Komentářů: 0

Cyrik

26. 8. 2009

Tohle měla být první krátká kapitola mnohem delšího příběhu. Původně psaná jen tak. Později tento fragment dostal název podle boha krutosti ze světa Forgotten Realms a měl se stát úvodem k sérii questů, které by do Manawydanu přinesly zlého boha určeného lidské rase. Proto jsem z počátku nepracoval na pokračování příběhu - měli ho dále tvořit sami hráči. Jenomže ostré verze jsme se nedočkali, a tak se do Manawydanu Cyrik nepodíval. A fragment zůstal fragmentem. Možná se k němu ještě vrátím, je to jedna z mála věcí, na které nepozoruju tak velké nedostatky, které jsem našel na jiných dřívějších pracích.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Povídky | Komentářů: 0