Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vulgarismy při tenise

22. 7. 2010

Vážení, máme tady okurku. A tak se někteří novináři rádi chytí každé blbosti. Nedávno se chvilku dokázali přiživovat na případu dopravní nehody s účastí zpěvačky, jenomže ta jim utekla do zahraničí a oni mají po srandě. Naštěstí jim tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová při tenise na mikrofon (na který v tu chvíli zapomněla) řekla pár sprostých slovíček.

 

A sprostá slovíčka, i to je věc, která při okurce táhne. A když si toho všiml nějaký prudérní důchodce, který z toho dostal téměř infarkt, začala se tím zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a také samotný šéf sportu ČT, mistr Ota Černý. Podle jeho vyjádření se Záhlavová-Strýcová už na obrazovkách ČT neobjeví. Já teda osobně doufám spíše v to, že už konečně pan Černý zmizne z místa, na kterém po profesionální stránce nemá absolutně co dělat.

Pominu teď to, že dávat portové mikrofony trenérovi a spol. byl dost uhozený nápad. Pominu i to, že každý zápas Baníku slyšíme jako diváci několikrát za sebou skandování "Baník pičo, Baník pičo" a nikomu to nevadí (ať jsem korektní, nikomu nevadí ani Řepkovo „kurvo, co děláš“). O panu Černém si už delší dobu myslím své (je to člověk pro svou pozici nekompetentní, jeho styl vedení rozhovorů se sportovci považuju (při vší úctě k jeho práci na politických debatách) za silně neprofesionální - to si dovoluji posuzovat jako bývalý externí spolupracovník České televize i jako vystudovaný bohemista, a jeho názory jsou často minimálně podivné (viz případ lyžařky Kocumové, kdy prohlásil, že končí kvůli nepřechylování ženských jmen při přenosu aniž by tuto situaci konzultoval s jazykovým poradcem, panem Vybíralem, nebo vůbec dbal toho, že přechylování "nařizuje" interní jazyková norma závazná pouze pro interní zaměstnance!)), ale to, co předvedl nyní, jeho obraz v mých očích notně "vylepšilo". Je vidět, že když už teda musí sedět na této židli (dodneška se domnívám, že ji dostal "za zásluhy" nebo "za mlčení"), měl by s médii komunikovat vždy jen přes tiskového mluvčího, protože to, co dokáže vypustit z úst, to jsou opravdu perly, které vrhají špatné světlo na celou ČT.

Nedovedu si představit tu záplavu stížností, kdyby ČT skutečně odmítla vysílat například utkání Fed Cupu (na který má zakoupená práva), protože by v něm nastoupila Barbara Záhlavová-Strýcová! Jestli teď teď měli pár stížností na vulgarismy, tak by měli v budoucnu začít počítat s mnoha stížnostmi s vulgarismy. 

Mimochodem, pár slov k vulgarismům – sportovec na ně ve vypjaté chvíli má nárok, a pokud by pan Černý uměl odezírat, zjistil by, že snad každý hráč v přenose něco takové z úst vypustí. Jen ne vždy někdo dostal tak stupidní nápad rvát mu pod pusu porty. Je taky zajímavé, že ČT nikdy neměla problém s vysíláním tváří některých politiků po té, co byli v přímém přenosu také sprostí.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář